Національна і культурна ідентичність: стратегії формування у контексті забезпечення національної безпеки. Національна культура як умова та фактор формування та захисту національних цінностей, реалізації національних інтересів, підґрунтя національної стійкості та згуртованості суспільства. Програма для громадян, яким важливо в якій країні вони будуть жити далі та які хочуть бути дотичними до її становлення
Дати 9-10-11 травня 2025 року
Місце проведення Антоновича 118
Основні питання для обговорення: поняття культури та національної культури, загальне розуміння смислового зв’язку категорій «культура», «нація», «держава», «націостановлення» та «національна свідомість». Виявлення смислового та функціонального зв’язку розвитку культури, становлення нації, формування національної свідомості та їх залученість у контекст формування національної ідентичності, національної безпеки. Розгляд ключових історичних етапів становлення національної культури. Культура як сфера формування і означення національних цінностей та поведінкових практик. Ключове питання: Як культура може бути простором буття сенсів? І як можна будувати власне життя через цінності?
Основні питання для обговорення: теоретико-методологічні засади розуміння сутності ідентичності. Методологія розуміння національної ідентичності. Особливості структури ідентичності: етнічна, національна, культурна, релігійна, політична, громадянська, європейська та інші складові ідентичності. Ідентичність і глобалітет у динаміці історичного поступу. Культура як ключовий гравець формування національної ідентичності. Сучасний стан національної ідентичності. Стратегії побудови національної ідентичності: державний, громадський, культурний та особистісний виміри. Аналіз національної та культурної ідентичності, виявлення реальних та потенційних загроз національній безпеці та формування адекватних стратегії реагування і упередження загроз та боротьби проти них. Шляхи збереження української ідентичності поза межами країни, деякі шляхи формування ідентичності в протистоянні воєнній агресії. Ключова задача: створюємо стратегію формування ідентичності для регіону, бізнесу, військового підрозділу.
Національні цінності та національні інтереси в контексті національної безпеки. Об’єкти та суб’єкти нацбезпеки, пріоритети національних цінностей та інтересів та зв’язок цих категорій/процесів з поняттям національна культура. Національна ідентичність та її зв’язок з національною безпекою. Смислова війна як складова гібридної війни. Історія та культура як ресурс формування світу майбутнього. Ключова задача: ознайомлення з інструментами протидії агресивним інформаційним впливам на особисту та масову свідомість; набуття знань щодо застосування цих інструментів у процесі управління культурним простором; формування навичок особистої інформаційної безпеки.
Докторка філософських наук, яка спеціалізується на темах історії культури, історії міфології, проблемах ідентичності та культурної пам'яті. Професорка кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Доктор філософських наук, професор кафедри української філософії та культури КНУ їм Т. Шевченка. Академічна директорка програм МВА в Україні та сертифікований тьютор Единбурзької бізнес-школи. Пані Кривда є авторкою понад 120 наукових праць, монографій та підручників. З 2024 є головою Українського Культурного Фонду.
Докторка наук з державного управління, професорка кафедри глобальної та національної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.